SEM چیست؟

SEM چیست؟

بازاریابی موتورهای جستجو(SEM)چیست؟ تفاوت آن با بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) در چیست؟ آیا این دو مفهوم یکسان می باشد؟

نسل هزاره هوشمند

SEM چیست؟ تفاوت آن با SEO در چیست؟ آیا این دو مفهوم یکسان می باشد؟
در تعریف بالا کاملا واضح است که سئو یا همان بهینه سازی موتورهای جستجو میتواند جزئی از بازاریابی موتورهای جستجو باشد.
با این وجود خیلی از افراد که در اینترنت صاحب کسب و کار هستند و معمولا هم افراد باسابقه هستند این دو مفهموم را یکسان در نظر میگیرند در حالی که یکی جزئی از دیگریست و SEM بسیار گسترده تر می باشد.
حالا تلاش میکنیم کمی دقیقتر موضوع را بررسی نماییم و بخش‌هایی از SEM که بطور مجزا از SEO هستند و تفاوت‌های این ‌دو را شامل می‌شوند را در ادامه شرح خواهیم داد.

اولین بخش منحصر به فرد از SEM وب دایرکتوری ها می باشد :
پرداخت هزینه به دایرکتوری‌های بزرگ و شناخته شده برای آن‌که سایت شما را به بازدیدکنندگان و در نتایج جستجو نمایش دهند بسیار راحت‌تر از آماده سازی مناسب برای حضور در صفحه اول موتورهای جستجو است. بعضی از این دایرکتوری‌ها تنها با پرداخت هزینه و بعضی بصورت رایگان سایت شما را به نمایش می‌گذارند و با پرداخت هزینه میزان محبوبیت و بازدید شما را افزایش می‌دهند. که در واقع بخشی از SEM شما خواهد بود. یکی از وب دایرکتوری ها معتبر ایرانی سایت(هزار سایت) می‌باشد.

دومین بخش منحصر به فرد از SEM تبلیغات سنتی می باشد :
بعنوان بخش دیگری از SEM، این روش شامل قرار دادن تبلیغات پولی شما در نتایج موتورهای جستجو می باشد که با توجه به کلمه کلیدی مناسب مورد نظر خودتان و براساس تعداد نمایش به بازدیدکنندگان صفحات جستجو برای شما هزینه خواهد داشت. در واقع تبلیغات شما به تعداد بازدیدکنندگان از سایت‌تان بستگی ندارد.

سومین بخش منحصر به فرد از SEM تبلیغات کلیکی (PPC) می باشد :
در این روش شما تنها به ازای تعداد کلیک بر تبلیغ هزینه خواهید پرداخت. هزینه این روش در SEM بمراتب بالاتر بوده و شناخته شده‌ترین سایت در این زمینه موتور جستجوی گوگل است. در این روش شما میزان هزینه مورد نظرتان برای تبلیغ و کلمه کلیدی را مشخص نموده و به ازای بازدیدکنندگان سایت‌تان از این مسیر مقداری پول از حساب شما کسر می‌شود. کمپین های تبلیغاتی زیادی هم اکنون در ایران به همین روش فعالیت می‌کنند که همکاری با آن‌ها شامل SEM نمی‌شود و به تبلیغات سایت شما مربوط خواهد بود.

راهکار

Label

دموی رایگان

دارد

شامل

Label

اشتراک گذاری

2 نظر:

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *